כיום מדרגות מקבלות מקום של כבוד בעיצוב הבית!

כבר לא מדובר על עוד אלמנט שהוא נטו פרקטי, אלא מדובר על אלמנט עיצובי שיכול להשפיע רבות על האווירה והקו העיצובי, ועל כן רצוי להכיר את אחת האופציות היותר מרשימות- מדרגות עץ. אופציה זו מתאימה עבור מגוון סגנונות ומציעה שלל עיצובים מרהיבים.

שילוב חומרים עם מדרגות העץ

לצד האופציה להתקין מדרגות מעץ, גם קיימת האפשרות לשלב בין מגוון חומרים נוספים. כך למשל ניתן לשחק עם חיבור של עץ ושיש, עץ וזכוכית וכמובן שגם עץ וברזל. האופציה של מדרגות עץ וברזל יוצרת משחק מרתק של טקסטורות וניגודיות צבעונית, לצד יתרון פרקטי משמעותי, כך שמדובר על שלד איכותי, עמידות לאורך זמן ואף על פתרון יעיל שמונע חריקות בעת מעבר בין מדרגה למדרגה. מכאן שאין להתחייב לחומר אחד, אלא יש להרוויח מנראות מרתקת של שילובי חומרים.

החלטות עיצוביות

מדרגות עץ לבית תורמות רבות לאווירה כפרית, לאווירה ביתית חמימה ומנגד גם לאווירה יוקרתית. החוכמה היא להבין את הכיוון העיצובי אליו שואף בעל הבית ולהתחיל לקבל החלטות עיצוביות תומכות. כך למשל ניתן לשחק עם מגוון סוגי עצים, (מהגוני, אלון, דובדבן, איפאה, אורן, אגוז ועוד), לבחור את הקונסטרוקציה הרצויה ועוד. עם זאת, לא כל פרמטר ניתן לשינוי, כך למשל גובה של מדרגה אינו ניתן לשינוי, כי פה כבר מדובר בעמידה בתקנים.

בין מדרגה לחזון

בכוחן של מדרגות עץ מרחפות ליצור רושם עז, ממש כמו פסל מרכזי בבית. כמו כן יש מגוון אופציות נוספות, למשל מדרגות עץ בצורת חי"ת עבור בתים בהם יש יותר מקום, מדרגות לולייניות עבור בתים שמבקשים לנצל באופן מרבי את המקום הפנוי ומבחר אופציות ביניים שמאפשרות משחק עיצובי מרשים עבור מגוון עיצובים וצרכים פרקטיים. מכאן שמומלץ לעבור על קטלוגים ולקבל רעיונות- מומלץ להיחשף למגוון אפשרויות מרתקות שמשלבות בין מדרגה, סוגי עצים ואדריכלים מוכשרים.

לפרוץ גבולות

מדרגות עץ מרחפות, שילוב של חומרים, בחינת צורניות ומשחק בין אינספור טקסטורות וצבעים. כל אלו מציעים לאדם שעומד לבנות את ביתו אופציות מרתקות, כך שחשוב לשכוח מה שמכירים ולפרוץ גבולות עם עיצובים מרהיבים שמדרגות עץ מציעות. לבסוף טיפ קטן: אם הולכים על מדרגות מעץ, מומלץ גם לכלול עבודות עץ נוספות ברחבי הבית, כך שיהיה מוטיב חוזר שיוצר המשכיות. עבודות אלו יכולות להיות פרקטיות כגון עבודות נגרות, או לחלופין עבודות אומנות כגון פסלים.