אין זה צירוף מקרים שליד כל גרם מדרגות ניתן למצוא מעקה למדרגות, וזאת כיוון שהתקנים מחייבים זאת, ולו על מנת לשמור על ביטחוננו. עם זאת, מנקודה זו ניתן למצוא מגוון אופציות שונות מבחינה עיצובית, כאשר ניתן ליהנות מצורניות מגוונת, לצד חומריות משתנה. בנוסף נציין שתמיד יש להקפיד על איכות החומר, עמידה בתקנים ועל איכות ההתקנה, ולו על מנת ליהנות מתוצאה ראויה, מרשימה, איכותית ובטיחותית.

מעקות ברזל

לרוב ניתן למצוא מעקות ברזל במוסדות ושטחים ציבוריים, אך גם לא מעט בבתים פרטיים. בקטגוריה זו ניתן למצוא מעקות מברזל שעוצבו בסדרות גדולות, ולצדם ניתן למצוא מעקות שעוצבו באופן אישי, לצד התאמה פרטנית לנתוני גרם המדרגות ולפי דרישות הלקוח. כמו כן, למרות העובדה שמדובר בחומר ברזל, כן ניתן ליהנות מעיצובים שמצליחים לשדר רכות ועגלגלות, וזאת כי חומר הברזל מאפשר משחק חסר גבולות, ומי שמתמחה בתחום יכול ליצור אינסוף מעקות עבור מדרגות, שהם לא פחות מיצירת אומנות.

מעקות זכוכית

לצד חומרים כגון נירוסטה, ברזל, עץ, אלומיניום וכדומה, מרתק לבחון את האופציה שלוקחת מבחינה ויזואלית את קטגוריית המעקות לקצה. כיום ניתן למצוא מעקות זכוכית שעשויים להוסיף הרבה הוד והדר לכל בית, ולהתאים כמו כפפה ליד כאשר מדובר בבתים בעלי סגנון מודרני, אלגנטי נקי. בקטגוריה זו ניתן למצוא מעקות מזכוכית שמשלבים פרופיל אלומיניום, ולעתים ניתן למצוא מעקות שמשלבים בין זכוכית ועץ. כמו כן גם ניתן למצוא מעקה זכוכית שעשוי אך ורק מזכוכית, כאשר אופציה זו מציגה תוצאות מאוד מרשימות, ולו בשל המשטח הגדול שמצליח להיעלם מהעין- אשליה אידאלית עבור חללים קטנים.

מעקות עץ

לצד האופציות שכבר הזכרנו, נציין אופציה נוספת שמציגה מעקות מעץ. הרבה בוחרים באופציה זו בעת שיפוץ דירה , או במקביל למגוון עבודות גבס בסלון, ולו כי ע"י החלפת המעקה הפשוט, כלל הבית משנה את פניו ומצליח ליצור רושם הרבה יותר יוקרתי ואף ביתי, וכל זאת תוך ניצול העובדה שהבית נמצא בשיפוצים, כך שמדובר על הפקת המרב מסיטואציה נתונה. מעקות עץ מאוד מתאימים עבור בתי עץ, אך גם עבור בתים בעלי סגנונות  נוספים, וזאת כי הכול תלוי בסוג העץ וברמת הגימור. כמו כן נציין שלא פעם מומלץ לבחון מעקות שמשלבים בין החומרים השונים, כאשר תמיד יש לחזור לעיצוב הכולל, ולוודא שהשפה העיצובית האחידה אינה נפגמת, אלא ההיפך- השפה העיצובית האחידה מצליחה לקבל רובד יותר מרשים ומחמיא.